Jak zorganizować domowy barek?

niedziela, 24, 04, 2011

Każdy z Was kiedyś pewnie myślał o tym, żeby zorganizować sobie domowy barek, w którym znajdą się alkohole, likiery, syropy, inne dodatki oraz sprzęt barmański wystarczające do tego, by samodzielnie miksować cosmopolitan, pina coladę, czy mojito.

Czy w ogóle ma to sens? Czy kupując składniki będziesz w stanie wykonać drinka, który będzie smakował tak, jak powinien?

Radość z własnoręcznie przygotowanego drinka ogromna, a podziw gości na pewno wart zachodu. Sam kiedyś zaczynałem od mieszania w domu, przy niewielkim wyborze alkoholi. W zasadzie do dyspozycji miałem butelkę wódki, blue curacao, grenadinę i przywiezioną przez kogoś butelkę Metaxy z Grecji.

Nie wiedząc, co z tym wszystkim zrobić, kupiłem książkę z przepisami na drinki i zacząłem czytać… Po przejrzeniu całej książki byłem sfrustrowany, ponieważ nie znalazłem żadnej receptury na drinka, który mógłbym zrobić ze składników, które mam. Od razu też odechciało mi się organizacji domowego barku, ponieważ składniki, które potrzebne były do drinków były albo zbyt drogie albo niedostępne.

Poza tym składniki potrzebne do zrobienia jednego drinka nie były potrzebne do innego. Zero logiki i pomyślunku Autora. Byłem bardzo zawiedziony… Nie chcę, by to samo spotkało Ciebie… Pokażę Ci, jak w prosty sposób zorganizować domowy barek, w którym będą tylko przydatne składniki i sprzęty.

Właśnie, zapomniałem powiedzieć o sprzęcie barmańskim! We wspomnianej książce wspomniano o wyposażeniu barmana. Znalazło się tam mnóstwo sitek, siteczek, miarek różnego rodzaju i cała masa elementów, których zastosowanie trudno znaleźć w profesjonalnym cocktail barze, a co dopiero w domowym barku. Wiem to z doświadczenia. Strata pieniędzy, po prostu.

Na początek przygotuj cytrynę, pomarańczę, trochę cukru, lód i butelkę tego, co masz aktualnie w domu. Może być wódka, gin, rum, tequila, whisky. Cokolwiek, bo to, co zrobimy, sprawdza się w każdej konfiguracji… Ale o tym później.

W Święta nie będziemy przecież się uczyć :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>