Ile kosztuje pokaz barmański?

poniedziałek, 28, 03, 2011

Zacznijmy od rzeczy podstawowej. Mam na myśli profesjonalny pokaz barmański flair, przeprowadzony przez barmanów reprezentujących co najmniej poziom dobry, lub bardzo dobry… Dlaczego o tym piszę?

Ogromna popularność na pokazy barmańskie sprawiła, że coraz więcej młodych barmanów stara się sprzedawać swoje usługi innym. Jeżeli robią to w sposób profesjonalny, nie ma problemu! Korzysta na tym branża i klienci.

Gorzej, jeżeli za robotę łapią się ludzie, którzy psują to, na co wszyscy poważnie podchodzący do sprawy pracują.

Miałem pisać o cenach za pokaz barmański. Tak wiec, jako atrakcja samodzielna, pokaz barmański to koszt ok. 1000 zł w górę. Do tego dochodzi transport, produkty itd. Znam kilka grup w Polsce, które mimo narastającej konkurencji ze strony młodych grup nie pozwalają sobie na obniżanie ceny.

Mój Klient, który „siedzi” mocno w branży gastronomicznej i często bywa zapraszany na imprezy branżowe zwrócił mi uwagę na pewną rzecz. Widział występ barmana, który był po prostu, żeby nie użyć złego słowa – nieprofesjonalny.

Spadające butelki, brak kontaktu z publicznością, pokaz przeprowadzany na stoliku z obrusem… Za kwotę 500 zł. Ktoś, kto widział taki „pokaz” będzie każdemu odradzał. A jeżeli jeszcze usłyszy, że za min. 1000 zł, to już na pewno zrezygnuje. Chyba, że mu wytłumaczymy, że profesjonalne pokazy „nieco” różnią się od pokazu „sztuczek barmańskich”.

Tylko profesjonalnym podejściem załatwimy sobie napływ i zadowolenie Klientów. Wiem, co mówię. Robię to już ponad 4 lata…

A największą rekomendacją dla mnie jest to, że ponad 30% moich zleceń to stali Klienci i „poczta pantoflowa”…

Stawiajcie na profesjonalistów!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>