Ile tak naprawdę kosztuje wynajem barmanów?

środa, 18, 05, 2011

[nggallery id=10]

Barmani na weselu. Ile tak naprawdę to kosztuje? Czy jest to jedynie fanaberia, czy już konieczność?

 

Jestem zainteresowany otrzymaniem szybkiej oferty na obsługę barmańską wesela!

 

Klikaj i wysyłaj zapytanie!

Nie zapomnij podać:

daty wesela

miejsca wesela (miejscowość)

przewidywanej liczby gości

Nigdzie, na żadnej stronie internetowej jakiejkolwiek agencji barmańskiej nie znalazłem żadnego cennika, ani nawet przybliżonej kalkulacji ile kosztuje wynajęcie barmanów na wesele.

Poszukiwałem informacji na forach weselnych i okołoweselnych i też nic. Jedynie domysły forumowiczów, oraz w kilku przypadkach ukrytą reklamę swoich usług, co kończy się tragicznie dla reklamujących, ponieważ forumowicze nie znoszą bezczelnej reklamy. Nikt nie znosi zresztą…

Ok, wesele na 130 osób we Wrocławiu, lub okolicach. W zasadzie miejsce nie ma znaczenia, ponieważ cena usługi jest taka sama w całej Polsce. Doliczane są koszty transportu. My jesteśmy z Opola, więc najkorzystniejszą ofertę na bar na weselu otrzymają pytający z południa kraju, najczęściej okolice Wrocławia, Katowic, Krakowa. Nie przeszkadza nam to oczywiście w dalszych wyjazdach. W 2010 roku bar weselny i pokaz barmański zrobiliśmy w Gdańsku.

Cena usługi barmańskiej warunkowana jest w zasadzie trzema czynnikami. Po pierwsze liczbą zaproszonych na przyjęcie gości. Wiadomo, im więcej ludzi na imprezie, tym więcej barmanów potrzebnych do obsługi. U nas standardem jest jeden barman na każde kolejne 100 osób, czyli na mniejsze przyjęcia proponujemy obsługę jednego barmana. Czasem, gdy jest dodatkowo wypożyczenie szkła do drinków, z barmanem jedzie pomocnik.

Od liczby gości zależy również koszt alkoholu do drinków, soków i napojów gazowanych, syropów i owoców. Im więcej gości, tym spożycie większe. Pamiętaj, że ludzie coraz więcej podróżują, poznają nowe smaki. Na pewno miło będzie każdemu, kto lubi mojito i będzie mógł się napić właśnie tego drinka, zamiast zwyczajowej wódki z sokiem.

Drugi czynnik warunkujący cenę to miejsce imprezy. Wiadomo, im dalej od bazy, tym drożej. Ale jezeli komuś zależy na jakości usługi i widział nas wcześniej w pracy nie robi problemu dopłacić trochę więcej i sciągnąć nas do Białowieży, Białegostoku, Zielonej Góry, czy Gdańska. Tak było, dzięki naszej pracy zwiedziliśmy już prawie cały kraj!

Trzeci czynnik, czas pracy plus dodatkowe opcje. Obsługa barmańska przez całą imprezę, czy tylko barmani na weselu przez 4 godziny? Pokaz barmański jako atrakcja wieczoru? Nie ma problemu. Wypożyczenie szkła i modułów barowych przez nas, zakup lodu w kostkach i kruszonego? Nie masz czasu zajmować się barem? Kupimy wszystkie potrzebne produkty!

Czas na kalkulację. Załóżmy, że interesuje Cię opcja barmani na wesele, z własnym barem, szkłem, lodem, alkohol zakupicie Wy. Impreza odbędzie się we Wrocławiu, zaprosicie ok.130 osób. Atrakcją wieczoru będzie pokaz barmański flair.

Po pierwsze, dwóch barmanów, praca przez całą imprezę to koszt 1 200 zł. Pokaz barmański jako atrakcja wieczoru 900-1000 zł. Moduły barowe zawsze wozimy ze sobą, tak samo sprzęt. Hotel, czy restauracja nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości szkła, nie ma problemu, za 150 zł możemy zapewnić szkło na 150 osób. Zakup dużego zapasu lodu kruszonego i w kostkach, to koszt ok. 120 zł. Transport na miejsce imprezy wyniesie 100 zł.

W sumie kompletne ustawienie baru ze sprzętem i obsługą barmańską z pokazem barmańskim, szkłem, lodem i transportem wyniesie ok. 2 570 zł. Kwota może porażać, zwłaszcza jeżeli można znaleźć barmanów, którzy zrobią obsługę barmańską za kwotę 600 zł. Tak jak tych kwot nie można porównywać, tak samo nie można porównywać ofert barmanów, którzy oferują obsługę baru, z propozycją oferowaną przez agencję barmańską, która kompleksowo zajmie się obsługą barmańską na Waszym weselu.

Zastanów się, czy będziesz w stanie zorganizować odpowiednią liczbę szkła do drinków czy lodu, bez pomocy barmana. Kiedyś to przerabiałem i od razu mówię, że szkoda nerwów na weselu, by biegać za szkłem, czy wysyłać kogoś do MC Donalds, czy na stację, żeby kupił lód.

Poza tym, zapewniamy nowoczesne moduły barowe, które są nie tylko praktyczne, bo mozna umieścić je w każdymi miejscu na sali, ale również estetyczne i eleganckie.

No i zajmujemy się tym na co dzień, przerabialiśmy każdą sytuację dziesiątki razy. Nie ma sytuacji stresowych, niedomówień. Po prostu przyjemność, dla Was i dla nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>